1283 - Luktdosa förgyllt silver 1700-tal

767431

LUKTDOSA, förgyllt silver, Sverige 1700-talets mitt, balusterform, höjd 5 cm, vikt 33 g

i botten graverade initiler och senare födelsenummer
slitage

slitage

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (19 bud)
0
4 400
6164974
3 600
6164126
3 400
6164971
3 400
6164126
2 600

Slutpris SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK: