1282 - Saltkar och dosor 2 st silver Ryssland

Föregående | Översikt | Nästa

767419

SALTKAR och DOSOR, 2 st., silver, invändigt förgyllda, runt saltkar, Moskva 1820, diameter 6 cm; rektangulär snusdosa niellodekor, Moskva 1826, längd 6,5 cm; cigarettetui med niellodekor, rektangulärt med runda kortsidor, Moskva 1869, längd 11 cm; total vikt 205 g

gummiband/cigaretthållare saknas slitage smärra skador

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

767419 - 1282 - Saltkar och dosor 2 st silver Ryssland
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (16 bud)
6105713
4 200
6089977
6105712
3 800
6089977
3 600
6098143
3 400

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
4 200
432 EUR, 492 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.