1248 - Skål silver Pehr Zethelius 1797

Föregående | Översikt | Nästa

767217

PEHR ZETHELIUS, skål, silver, Stockholm 1797, halvklotformad med utsvängd mynningskant, låg fot, invändigt förgylld, diameter 15,7 cm, höjd 9 cm, vikt 366 g

fotkanten med stötskada (bristning)
invändig förgyllning med slitage/repor

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

767217 - 1248 - Skål silver Pehr Zethelius 1797
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (16 bud)
6083770
3 400
6083617
3 200
6083769
6083617
2 800
6083768
2 600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.