1242 - Gräddkanna silver 1927

767192

GRÄDDKANNA, silver, importstämplar Axel Larsson, Helsingborg 1927, oval på fyra bladfötter, hänkel av elfenben, invändigt förgylld, längd 19,5 cm, vikt 280 g

inskription på livet

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

1242 - Gräddkanna silver 1927

Budhistorik (8 bud)
0
1 400
6163208
850
6127938
6127938
550
6150494
500

Slutpris SEK:
1 400
144 EUR, 164 USD
Utropspris SEK: