1233 - Gräddkannor 2 st silver

767170

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, en av Daniel Hallman, Stockholm 1810, dekor av räfflade band, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt 135 g; en av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1834, invändigt förgylld, höjd 6,5 cm, vikt 52 g

den förstnämnda med lagningar

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (12 bud)
0
6163994
6146835
950
6146835
900
6148667
850

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK: