1215 - Dessertbestick förgyllt silver 30 delar

766901

DESSERTBESTICK, 42 delar, förgyllt silver, stämplade W. Hahn Frankfurt 1840-tal och Mayerhofer & Klinkosch, Wien 1840, 12 dessertknivar med silverblad, 12 dessertgafflar och 18 dessertskedar, ciselerad rocailledekor, knivar och gafflar i originaletui

etuiet med skador

Silver, Silverbestick, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (33 bud)
0
8 000
6150877
8 000
6149162
7 800
6147587
7 600
6149161
7 600

Slutpris SEK:
8 000
822 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
8 000