1215 - Dessertbestick förgyllt silver 30 delar

Föregående | Översikt | Nästa

766901

DESSERTBESTICK, 42 delar, förgyllt silver, stämplade W. Hahn Frankfurt 1840-tal och Mayerhofer & Klinkosch, Wien 1840, 12 dessertknivar med silverblad, 12 dessertgafflar och 18 dessertskedar, ciselerad rocailledekor, knivar och gafflar i originaletui

etuiet med skador

Silver, Silverbestick, Gamla kassan, Kassavalvet

766901 - 1215 - Dessertbestick förgyllt silver 30 delar
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
6098366
1 700
6132953
1 600
6098366
950
6132951
900
6098366

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.