1189 - Ljusstakar 1 par S:t Petersburg 1820-tal

766634

GOTTHARD FRIEDRICH STANG, ljusstakar, 1 par, silver, S:t Petersburg 1820-tal, fasetterat skaft, rund fot med reliefdekor av druvklasar, höjd 27 cm, vikt 1080 g

ljusmanschetternas lödningar med skador och lagningar

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (22 bud)
0
15 000
6096846
15 000
6140086
14 500
6096846
14 000
6140084
13 500

Slutpris SEK:
15 000
1 542 EUR, 1 757 USD
Utropspris SEK:
15 000