1189 - Ljusstakar 1 par S:t Petersburg 1820-tal

Föregående | Översikt | Nästa

766634

GOTTHARD FRIEDRICH STANG, ljusstakar, 1 par, silver, S:t Petersburg 1820-tal, fasetterat skaft, rund fot med reliefdekor av druvklasar, höjd 27 cm, vikt 1080 g

ljusmanschetternas lödningar med skador och lagningar

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

766634 - 1189 - Ljusstakar 1 par S:t Petersburg 1820-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (16 bud)
6096846
7 600
6086046
7 400
6086046
6 000
6087541
5 800
6086046
5 600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
7 600
781 EUR, 890 USD
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.