100 - Blomsterstilleben oljemålning

766177

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal), blomsterstilleben, signerat C Diar (?), olja på duk, 1800-tal, ca 43 x 37 cm

PROVENIENS: Arkitekt Alfred Grenander

Smärre dukskador, krackeleringar

Konst, Äldre måleri, Gamla kassan, Hall

Budhistorik (28 bud)
0
5 400
6142343
5 000
6135592
4 800
6135592
6129167

Slutpris SEK:
5 400
555 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:
10 000