94 - Väggtelefon Estland

766109

VÄGGTELEFON, betsad ek, samt träimitationsmålad plåt, förnicklade detaljer, Estland, omkring 1900, märkt Tartu Telefoni Wabrik, ca 67 x 30 cm

Slitage, skador, ej funktionstestad

Nautica/Technica, Gamla kassan, Hall, Diverse

94 - Väggtelefon Estland

Budhistorik (23 bud)
0
6152751
6154832
6152751
1 800
6149230
1 700

Slutpris SEK:
224 EUR, 271 USD
Utropspris SEK: