Kaffe och teservis i silver

792591

KAFFE och TESERVIS i silver (5) Kaffekanna, strösockerskål samt sockerskål, Michelsen Danmark, 1900-talets mitt, tekanna samt gräddkana, Danmark, höjd ca 7,5-22 cm, vikt ca 2274 g

två knoppar böjda, bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 9

Kaffe och teservis i silver

Budhistorik (8 bud)
6063001
8 400
6062889
8 200
6062879
8 000
6062250
7 800
6056729
7 600

Slutpris SEK:
8 400
864 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.