Trädgårdsurnor gjutjärn

792480

URNOR, 1 par, gustaviansk stil,1900-tal, bemålat gjutjärn, dekorhänklar och rund sockel, dräneringshål, höjd ca 39, bredd ink. hänklar 45 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Diverse, Tema

Rum 14

Trädgårdsurnor gjutjärn

Budhistorik (21 bud)
6066475
4 200
6065811
6065811
3 600
6066153
3 400
6065811
3 200

Slutpris SEK:
4 200
433 EUR, 517 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.