Fällbord svensk empire

792440

FÄLLBORD, svensk empire, intarsiadekor i form av vindruvsklasar, vridbart, fanerat i mahogny, signerat och daterat "Förfärdigat af n:Falck i Carlshamn 1825, höjd 75, 86x89 cm

Åldersrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler

Rum 3

Fällbord svensk empire

Budhistorik (14 bud)
6057262
4 200
6057244
6057196
3 800
6057243
3 800
6057196
3 600

Slutpris SEK:
4 200
428 EUR, 517 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.