Salongsgrupp i Louis XVI-stil

792408

SALONGSGRUPP, 4 dlr, omkring 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, bestående av 1 bord, 1 soffa samt 2 karmstolar, träskuren dekor av fleuroner, rosetter, bemålad och förgylld, textilklädsel, höjd på bord ca 62, diameter 90, bredd på soffa ca 126, sitthöjd på stolar 42 cm

Färg och förgyllning med slitage, armlän med slitage, soffans rosett trasig, delar medföljer. Senare klädsel.

Möbler, Soffgrupper

Rum 3

Salongsgrupp i Louis XVI-stil

Budhistorik (8 bud)
6051609
2 600
6045895
2 400
6040858
6040857
1 800
6039810
1 700

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.