Servis Gustafsberg

792293

SERVIS, "Ecclesial", 40 dlr, flintgods, Gustafsberg (1840-1892), dekor av landskapsscener, bestående av: 17 mattallrikar (25 cm), 12 djupa tallrikar (26 cm), 11 assietter (21 cm)

Bruksslitage, nagg förekommer

Keramik/Porslin

Servis Gustafsberg

Budhistorik (12 bud)
6056321
6056292
1 400
6047085
1 300
6046632
6045967

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.