Vas Kina

792277

BALUSTER VAS, 1800/1900-tal, famille noire, dekor med fruktträdsblommor,, Chenghua märke, höjd ca 43 cm

Nagg i botten, fabrikationsdefekt vid mynningen

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Vas Kina

Budhistorik (4 bud)

6056177
6052831
6049798
6047982

Slutpris SEK:
408 EUR, 493 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.