Bordspendyl 1800-tal

792208

BORDSPENDYL, 1800-tal, Louis XV-stil, Frankrike, förgylld mässing, vitemaljerad urtavla, krön föreställande Jason med gyllende skinnet med stegrande häst, höjd 42, längd 30 cm, nyckel samt pendel finns

Urtavla med skador, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 8

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
6051110
6039861
6051104
6039861
1 800
6039856

Slutpris SEK:
227 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.