Ljuskrona i empirestil

791844

LJUSKRONA, 18/1900-tal, empirestil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, obelisk i blå glasmassa, höjd 83, diameter 60 cm

Enstaka prismor saknas, obelisk med skada i toppen, bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona i empirestil

Budhistorik (13 bud)
6043625
6 200
6051511
6 000
6043625
5 800
6051509
5 600
6043625
5 400

Slutpris SEK:
6 200
637 EUR, 726 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.