Tallrikar Kina 1700-tal

791806

TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor förekommer

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
6055933
4 200
6055303
6055930
3 800
6055303
3 600
6055929
3 400

Slutpris SEK:
4 200
432 EUR, 492 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.