Johan Waldenström, motiv från Österlen

791733

JOHAN WALDENSTRÖM (1926-1986), (2), Kustbild Österlen samt Parkbild från Österlen, signerade, den förra också daterad 1976, gouacher, ca 28x36 cm samt 23x18 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Konst, Modernt måleri, Tema

Fack 21

Budhistorik (4 bud)

6067482
450
6067385
6067384
6067383

Slutpris SEK:
450
46 EUR, 53 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.