Skåp

791679

SKÅP, nyrenässans, 1800/1900-tal, tvådelat, luckor med bakomliggande hyllor samt över och under lådor, intarsia i bl a ek, skuren dekor, nyckelplåtar och handtga i mässing, 1 nyckel medföljer, höjd ca 170 samt 95x46 cm

Proveniens: Carl von Essen

Nyckel går bara till luckorna, fanérskador på luckorna, nyckelplåten sitter lös, bakstycket sitter lösst i ena änden, bruks och åldersrelaterta slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Skåp

Budhistorik (12 bud)
6051752
850
6047538
6043884
750
6043882
700
6043881
650

Slutpris SEK:
850
88 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.