Sidenmålningar

791519

SIDENMÅLNINGAR, 4 st., Kina, tillskrivna Hsin Pu, och Wang Chen, Ching dynastin, motiv med figurer i landskap, ca 21x28 cm

Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj

Några framnötta hål, fläckar, veck, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Sidenmålningar

Budhistorik (9 bud)
6056271
1 400
6056270
1 300
6056269
6056135
6054222

Slutpris SEK:
1 400
144 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.