Välingklocka

791473

VÄLLINGKLOCKA, patinerad brons, 1900-tal, skyltmärkt på upphängningsanordningen i form av kolonner i trä "Klockhus efter modellfrån Linjeskeppet Göta Lejon år 1754", vällingklockans höjd ca 16, upphängningsanordning höjd ca 24 cm

Smärre slitage

Diverse

Monter 1

Välingklocka

Budhistorik (13 bud)
6056375
1 900
6056175
1 800
6055733
1 700
6055164
1 600
6055732

Slutpris SEK:
1 900
195 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.