Wilke Adolfsson glas

791379

WILKE ADOLFSSON, (8) vinglas, Orrefors, speciellt framtagna för Alfred Berg fondkomission i en begränsad upplaga på 130 set, signerade samt daterade 88, i två lådor, höjd ca 20,5 cm

Slitage på lådornas utsidor

Glas, Dricksglas

Wilke Adolfsson glas

Budhistorik (8 bud)
6050631
1 700
6039564
1 600
6049613
6039564
1 400
6049612
1 300

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.