Boris Vasilievich Zvorykin, gouacher

791297

BORIS VASILIEVICH ZVORYKIN (1872-1942), (2 dlr), gouacher, kompositioner för Påskkort, signerade med initialer samt daterad 910 (1910), gouacher, ca 14x8,5 cm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (10 bud)
6058066
19 000
6056279
18 500
6055206
18 000
6052944
17 000
6048086
15 500

Slutpris SEK:
19 000
1 936 EUR, 2 341 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.