Etui i silver

791195

ETUI, silver, 900, tidigt 1900-tal, Tyskland 1920-tal, svensk importstämpel, på framsidan emaljerat motiv med hästar, ingraverat ägarnamn, ca 9x8 cm, vikt ca 144 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 1

Etui i silver

Budhistorik (18 bud)
6052342
6052340
1 700
6052339
1 600
6052337
6050130

Slutpris SEK:
204 EUR, 246 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.