Psyke Louis XV-stil

790978

PSYKE, i miniatyr, 1800-talets slut, förgylld brons, Louis XV-stil, fasettslipat glas, inläggningsr i pärlemor, med infälld gouache föreställande damporträtt, höjd ca 24 cm

Foliering med skador, en mindre dekordel av pärlemor saknas

Diverse

Monter 27

Psyke Louis XV-stil

Budhistorik (11 bud)
6047517
1 700
6043631
1 600
6043628
6037496
6037494

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.