Sigurd Persson ring silver och onyx

790956

SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, halmåneformad onyx tillika pålödd del i silver, stämplad SIGP, Stockholm 1995, motivets mått 4,5x2,3 cm, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12,3 g

Onyx med smärre nagg samt en kant med lagning

Guld/Smycken

Budhistorik (5 bud)
6054131
750
6053143
700
6051846
6048425
6043616

Slutpris SEK:
750
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.