Louis Braun oljemålning

790953

LOUIS BRAUN (1836-1916): Gustaf II Adolfs död efter slaget vid Lützen 1632, signerad Louis Braun Munchen, samt signerad och daterad ā tergo 1894, olja på duk, ca 39x56 cm

Krackelyr, ställvis något buktande duk

Konst, Äldre måleri

Linnégatan 21, Norrköping

Louis Braun oljemålning

Budhistorik (4 bud)

6058683
8 600
6045681
8 400
6045679
8 200
6045678

Slutpris SEK:
8 600
884 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.