Silverbestick "Uppsala"

790928

BESTICK, 39 dlr, silver, modell "Uppsala" , MGAB, 1900-talets andra hälft, bestående av: 9 kaffeskedar (10 cm), 8 matskedar (18,5 cm), 8 matknivar (20,5 cm), 8 matgafflar (18 cm), vikt exl. knivar ca 792 g

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, ställvis vattenfläckar

Silver, Silverbestick

Monter 13

Silverbestick

Budhistorik (20 bud)
6041819
4 400
6049714
4 200
6041819
6041193
3 800
6041193
3 600

Slutpris SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.