Kanna Jan-Erik Ritzman för Transjö

790745

KANNA i form av tupp, glas, signerad JE. (Jan-Erik) Ritzman Transjö, polykrom dekor med inslag av guldfolie, höjd 33 cm

Smärre slitage

Glas, Konstglas

Monter 11

Budhistorik (20 bud)
6049299
1 800
6047882
1 700
6046479
1 600
6047881
1 600
6046479

Slutpris SEK:
1 800
183 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.