Karmstol gustaviansk

790580

KARMSTOL, gustaviansk, otydligt signerad möjligen ILG (Johan Lindgren), bemålad, skuren dekor, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 44 cm

PROVENIENS: Hedenlunda Slott, inventarienummer 822

Senare klädsel, smärre ytskador

Möbler, Stolar

Rum 22

Karmstol gustaviansk

Budhistorik (35 bud)
6060809
11 000
6060824
10 500
6060809
10 000
6060820
9 800
6060809
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 121 EUR, 1 355 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.