Kompasser

790521

KOMPASSER / SOLUR, 3 dlr, 18/1900-tal, bestående av 1 uppfällbar träkompass med solur samt kalender, bemålad med kinesiska tecken, 2 st kompasser i mahogny

Bruksslitage

Diverse, Nautica/Technica

Monter 9

Kompasser

Budhistorik (7 bud)
6067152
6066965
950
6056159
900
6060687
850
6056159

Slutpris SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.