Gavlar Folke Bensow

790418

FOLKE BENSOW (1886-1971): "Taburett nr. 2", gavlar, 1 par, Näfveqvarns Bruk, formgiven 1920-tal, gjutjärn, svartlackade, sitthöjd ca 44, bredd 47, höjd 50 cm

Färgbortfall, rost, slitage

Möbler, Soffor, Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Gavlar Folke Bensow

Budhistorik (42 bud)
6051919
13 000
6051918
12 500
6051861
12 000
6051917
11 500
6051861
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 342 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.