Gunnar Nylund figuriner

790396

GUNNAR NYLUND, figuriner i form av fåglar, 3 st, keramik, polykrom glasyr, Rörstrand, signerad R Sweden GN, höjd ca 16-20 cm

Smärre slitage, ett större nagg

Keramik/Porslin

Monter 10

Gunnar Nylund figuriner

Budhistorik (5 bud)
6040952
2 400
6040906
6039755
1 800
6038253
6034540

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.