Gunnar Nylund figuriner

790378

GUNNAR NYLUND (1904-1997), figuriner, 2 st, föreställande fisk samt fågel med fisk i näbben, Rörstrand, chamotte, polykrom dekor, stämplad R, G.N, höjd ca 16 cm

Visst slitage

Keramik/Porslin

Monter 11

Gunnar Nylund figuriner

Budhistorik (9 bud)
6047545
6047531
6047497
1 900
6047530
1 800
6047497
1 700

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.