Lodbössa med kruthorn

790357

SLAGLÅSGEVÄR, (3), 1800-tal, med två kruthorn samt kulhållare, längd ca 110 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen, Allmoge

Lodbössa med kruthorn

Budhistorik (3 bud)

6057028
6056431
6053827

Slutpris SEK:
41 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.