Royal Copenhagen Musselmalet kaffeservis

790351

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", (39 dlr), helblond och halvblond, delar av kaffeservis, bestående av: 13 kaffekoppar med fat (1035), 5 assietter (1088), 14 assietter (1087), 2 skålar (524), kakfat på fot (1020), konfektskål på fot (1023), kakfat på fot (halvblond), sockerskål (657), uppläggningsfat (531)

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma, 1 uppläggningsfat med nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (21 bud)
6049010
14 500
6047770
14 000
6048776
13 500
6047770
13 000
6043992
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 491 EUR, 1 698 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.