Salongsbord

790348

SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, rikligt skuren dekor, förgylld samt med iläggningar av wedgwood liknande plattor i glaserat gods med klacisserande motiv, skiva i marmor, höjd ca 81, diameter 66 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 1

Salongsbord

Budhistorik (19 bud)
6051745
7 400
6054217
7 200
6051745
7 000
6053660
6 800
6051745
6 600

Slutpris SEK:
7 400
754 EUR, 912 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.