Axel Lindman,

790300

AXEL LINDMAN (1848-1930): Kustvy, signerad Axel Lindman, 23, olja på duk, 45x75 cm

PROVENIENS:
Fritzes Kungliga hovbokhandel, Stockholm

Duklagning

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Axel Lindman,

Budhistorik (13 bud)
6049547
9 400
6048596
9 200
6048596
8 000
6046953
7 400
6040097
5 000

Slutpris SEK:
9 400
970 EUR, 1 158 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.