Johan Fredrik Bygler oljemålning

790221

JOHAN FREDRIK BYGLER (1821-1876): Sjölandskap med fiskare, signerad och daterad Bygler 1861, olja på duk, ca 37,5x48 cm.

Färgbortfall, tryckmärken efter ram, krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Fack 19

Budhistorik (12 bud)
6051481
6051328
750
6051290
700
6051314
650
6051290
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.