Magrupp 7 dlr Nordiska kompaniet

790044

MATGRUPP, 7 dlr, Nordiska Kompaniet, 1930-tal, art deco, brickmärkta, bestående av: 1 matbord med två iläggsskivor, 4 stolar samt 2 karmstolar, mörkbetsad ek, stolar delvis med rotting, sitthöjd ca 45, höjd på bord ca 77, diameter 158x116, iläggsskivor á 60 cm

Bruksslitage, större vid bordsskiva, karmstolar med skador vid rotting varav ena karmstolen med något större skada vid rotting

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Budhistorik (4 bud)

6050262
450
6046660
6043990
6042288

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.