Royal Copenhagen Musselmalet

Föregående | Översikt | Nästa

789520

KUNGLIG DANSK, servisdelar, ca 77 st., "Musselmalet", porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, halvblond, förstahandssortering, bestående av:
terrin med lock (622), ovalt fat (531), 12 djupa tallrikar (566), 11 mattallrikar (571), skål på fot (513), skål utan fot (513), serveringsskål (708), upplänggningsfat (714), 2 fat (552), 2 ljusstakar (15), kaffekanna (518), sockerskål med lock (398), sockerskål med lock (691), gräddkanna (521), 10 moccakoppar med fat (528), 9 kaffekoppar med fat (719), 19 assietter (574), extra fat till (528)

Bruks- och åldersrelaterat slitage, en trasig ljusstake, avbruten ljushållare medföljer och kan hämtas vid utlämningen

Keramik/Porslin

789520 - Royal Copenhagen Musselmalet
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Royal Copenhagen Musselmalet

Budhistorik (30 bud)
6039658
31 000
6043969
30 000
6039658
29 000
6032964
28 000
6032964
27 000

1 dag kvar
Avslutas 2020-07-06
21:26   (22:26 )
AKTUELLT BUD SEK:
31 000
3 187 EUR, 3 630 USD
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.