Fåtölj fransk bulldog

789494

FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, mörkbetsat trä, fast stoppad rygg och sits, senare omklädd, sits och bakstycke med rutig möbeltextil, ryggens klädsel med motiv av fransk bulldog, sitthöjd ca 40, rygghöjd 100, bredd 65 cm

Senare omklädd, bruks- och åldersrelaterat slitage på trä

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Fåtölj fransk bulldog

Budhistorik (20 bud)
6046579
2 600
6044914
2 400
6044914
6044913
1 900
6044912
1 800

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.