Edition Ete Per G Forslund Ring 18K

789037

PER G FORSLUND, ring, 18K, tvåfärgad, signerad, Malmö, 1986, rund smaragd flankerad av två briljanter ca 0.20 ct, högt arkitektoniskt gallerverk, stl ca 17 1/4 jmfr 54, vikt ca 4.3 g

Snaragd med små naggar, bristningar och inneslutningar såväl invändigt som vid bordets yta. Diamanter uppmätta infattade.

Guld/Smycken, Tema

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (3 bud)

6079797
1 900
6078265
1 700
6078264

Slutpris SEK:
1 900
195 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.