Solur 1900-tal

788488

SOLUR, 1900-talets andra hälft, bemålat järn, detaljer i koppar, fot med sockel föreställande fisk, höjd ca 90 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage, märken, repor, ytlig nedsmutsning

Diverse, Tema

Rum 14

Solur 1900-tal

Budhistorik (23 bud)
6067571
1 700
6067573
1 600
6067571
6067568
1 400
6067567
1 300

Slutpris SEK:
1 700
173 EUR, 209 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.