Taklampor Gert Nyström Fagerhult

785538

GERT NYSTRÖM, "Festival", taklampor, 3 st, Fagerhult 1960-70-tal, lackerad metallstomme, lösa hängande kupor av klarglas, höjd 40, diameter 60 cm

PROVENIENS: Söderklassikern Café String

Har ursprungligen hängt tillsammans, saknar några glaskupor, några upphängningskrokar avbrutna och saknas, några glaskupor med skador och nagg, ej funktionstestade SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Rum 12

Budhistorik (43 bud)
6057989
15 000
6057985
14 500
6057988
14 500
6057985
14 000
6057982
13 500

Slutpris SEK:
15 000
1 542 EUR, 1 757 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.