Kaffeservis 3 del SA Gillgren GAB

775264

KAFFESERVIS, 3 del, silver, SA Gillgren, för GAB, Stockholm, 1964, omfattande kaffekanna, sockerskål med lock och gräddkanna, invändigt förgylld, svärtat trähandtag, fotsockel med genombruten dekor, kannans höjd ca 22 cm, total vikt ca 1200 g

Smärre repor

Silver

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (8 bud)
5947095
5 000
5936142
4 800
5947093
4 600
5936142
4 400
5944897
4 200

Slutpris SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.