Wäinö Aaltonen relief

716465

WÄINÖ AALTONEN (1894-1966) "Mitt hjärtas sång", signerad samt daterad 1932, förgylld gipsrelief, 80x79 cm

smärre slitage och färgbortfall

Konst, Skulpturer

Södra kajen 14, Helsingfors

Wäinö Aaltonen relief

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
5912418
700
5902766
600
5888684
520
5888683
440
5888415

Slutpris EUR:
700
6 809 SEK, 797 USD
Utropspris EUR:
1 000-1 200